śledź nas  

Jest sygnał, że Owsiak upadł

Jeśli wiec Owsiak w odpowiedzi na zarzuty człowieka parodiuje stację telewizyjną, a nie swojego oponenta, który nagłośnił niejasności, to tylko dlatego, że ewentualna obrona, z powodu bezsilności na argumenty realnego przeciwnika, nie przynosi korzyści.

, Przez , w Rozmaitości w . Tagi: , , ,

Jak można dostrzec w internecie, nasz narodowy świecki święty – znany bliżej jako Jurek Owsiak – opublikował na swoim blogu materiał wideo pt. „Nowa telewizja PE.PUBLIKA wita!!!!” [cztery wykrzykniki (sic!)], kpiący i wyszydzający stację Telewizja Republika. Został on zapewne nagrany w odpowiedzi na – jak się pewnie wydaje „ojcowi” wszystkich akcji charytatywnych – nachalne śledzenie sprawy jego konfrontacji z blogerem Matka Kurka i informowanie o niej opinii publicznej.

Jak można było przewidzieć publikacja takiego materiału wprawi w nie byle jaką radość wszystkich jego zwolenników, a często nawet – można bez żadnych hamulców tak ich określić – zajadłych kiboli. Co zabawne, ów zwolennicy nie zwrócili uwagi na to, że Owsiak parodiuje podmiot, którego parodiując sam przyznaje, że jest coś nie tak z jego fundacją. Cała bowiem sprawa opiera się przecież na konfrontacji Owsiaka z człowiekiem – blogerem znanym jako Matka Kurka, a TV Republika jest tylko podmiotem, który spełnia swoją medialną rolę i na okoliczność pojawiającego się sporu między tymi osobami sprawę śledzi, zadaje pytania i o niej widzów informuje.

Jeśli wiec Owsiak w odpowiedzi na zarzuty człowieka parodiuje stację telewizyjną, a nie swojego oponenta, który nagłośnił niejasności, to tylko dlatego, że ewentualna obrona, z powodu bezsilności na argumenty realnego przeciwnika, nie przynosi korzyści. Wiedząc, że w przypadku zaatakowania w podobny sposób “oskarżyciela”, w odpowiedzi otrzyma kolejną merytoryczną ripostę obracającą jego „satyrę” w kolejną – po akcji z poszukiwanym słoikiem – żenującą i nieudolną próbę wybielenia swoich podejrzanych mechanizmów. Mało tego, tego rodzaju odpowiedzieć nie odbiłaby się szerokim echem i nawet jeśli byłaby rzeczowa i pogrążająca dla przeciwnika. W zamian nakręcił materiał, który w try miga rozlazł się po internecie i za pomocą odpowiedniej formy uzyskuje spore grono odbiorców i zarazem stygmatyzuje stronę mu nie przychylną.

Cisnąc w Telewizja Republika załatwia dwie sprawy. Pierwszą, w której na obszarze kontaktu z opinią publiczną tworzy wrażenie jakoby ludzie zadający pytania i sceptyczni do poruszonych kwestii w zarzutach, to kolejni w naszej III RP oszołomi, z których należy się śmiać i z politowaniem machnąć ręką, a dzięki temu jednocześnie rekrutuje sobie także obszerne grono bezrefleksyjnych pożytecznych idiotów, którzy ze strachu przed “obciachem” poprą każdy bełkot i każdą miałkość. Drugą, w której odbiorca nie skupia się na istocie zamieszania, nie drąży tematu, a zwyczajnie w zgodzie wygodą rozpatruje problem przez pryzmat dwóch wytworzonych w ten sposób skrajności, mianowicie wyborze między byciem “fajnym i NORMALNYM gościem” a “nienawistnym i zacofanym nienawistnikiem-OSZOŁOMEM”.

Owsiak upadł, a powyższy materiał wideo jest tego bezdyskusyjnym dowodem.